Počet položek: 0 0,- Kč
RUN99
Vše pro běžce na jednom místě

Valašský hrb 2019 - 25.5.2019

Je již tradicí, že se každý rok ve druhé polovině května účastníme krásného závodu v Beskydech v okolí Soláně Valašského hrbu. Super zorganizovaný závod nabízí běhy 10km,20km,30km a 55km pro dospělé a také kratší závody pro děti. Na závod vyjel z Ostravy, Havířova a také z Berouna početný tým RUN99. René, Martin a Monika běželi 10km, Vlaďka a Zuzka 20km, Pavel 30 km a na mě zbylo pouhých 55km. Já jsem na trať vybíhal se svým parťákem z B7 Mirkem, který byl po výborném výkonu na Pražském maratónu natěšený na další výborný výsledek a průběh po prvních 30km tomu taky napovídal. Bohužel přišly střevní trable a Mirek na 30km skončil. Já jsem rozběhl trošku rozvážněji, ale při probíhání 30km mety jsem věděl, že to není můj den. Slabší nohy v tomto členitém terénu napovídaly, že dalších 25km bude pořádná trápička. A opravdu byla, takže výsledný čas 6:13 byl skoro o 50min pomalejší než předminulý uspěšný ročník. Nicméně jako trénink vůle výborná věc, dlouho jsem si tak u závodu nezanadával Usmívající se. Na 30km trasu se vydal Pavel a jelikož je to kochací typ, a trasa třicítky k tomu vyloženě vybízí, dal si za ůkol čas pod 3 hoďky a to se mu povedlo - 2:56 znamenalo umístění v první polovině startovního pole a splnění cíle. Na dvacítku vyběhla výkonostně vyrovnaná ženská dvojice Zuzka s Vlaďkou. Zuzku od začátku trápily bolesti nožní klenby a tak víceméně závod celý odešla a zklamaná neprošla ani cílovou páskou, což je škoda. Vlaďka vyběhla na závod se svým tajným cílem a ten si splnila. Na to že běhá po horách cca půl roku, tak super výkon, čas 2:12 stačil na 11.místo v kategorii. A první pětka není vůbec daleko. No a na 10.km kochací trať vyběhli s cílem doběhnout a užít si to Rendy, Martin a Monča. René za 1:22 obsadil 104 příčku celkově, Monča po zdrcujícím finiši porazila Martina o 1 vteřnu. A neskončili poslední, za nimi přiběhla ještě jedna závodnice. Vydařený den, děkuji za repre týmu RUN99.