RUN99
Vše pro běžce na jednom místě

Valašský hrb 2018 za námi.

Valašský hrb 26.5.2018

Sázka na podzim roku 2017 mezi mnou a Martinem, že já budu mít rychlejší čas na 55km než on na 20 km o dvě Bohemky způsobila, že se na závod se mnou, který pravidelně běhám, vydala parta absolutních neběžců. Byl jsem si jistý výhrou, já ve formě a Martin se pohyboval mezi 120 – 130 kg. Ale jaro ukázalo, že Martin na dvě  šampáňa nemá finance, tak se pustil do poctivého tréninku a postupně shazoval jedno kilčo za druhým. A tak jsem začal šetřit já…..A tak sobotní tradiční závod na Čartáku v okolí Soláně proběhl za krásného počasí, super atmosféry a perfektní organizace. K vidění byly vidět super výkony od profíků, ale taky heroické od běžeckých nadšenců a začátečníků. Zvláště běžci z RUN99 se činili. První z této grupy vystartoval na trať 30 km Jirka a to v půl jedenácté.  Celý závod jsem si kontroloval rozumné tempo s tím, že na špičku nemám, takže výsledné 7.místo v kategorii a čas 2:45 odpovídal mým současným možnostem. Půl hodiny po mě vystartovali úplní novicové a hned na dvacku. A zvládli to skvěle, Vlaďka časem 2:30 skončila 28, Martin s Radimem nechali za sebou jednoho závodníka, časem 2:51 mě zaskočili, tipoval jsem tak 3:30…..Prostě jsem v čase  seknul, příprava probíhala asi svědomitěji, než jsem si myslel. A poslední dva startující nic neriskovali a v 11:30 odstartovali na nejkratší trasu 10 km. Rendy za 1:16 byl v cíli první……z naší skupiny. A za ním přiklusal nejmoudřejší od nás Pavel, 1:30h. A po ledové sprše přišly na řadu dvě šampáňa s jahůdkami….Všechno vyšlo super, tak se určitě za rok uvidíme…..