Počet položek: 0 0,- Kč
RUN99
Vše pro běžce na jednom místě

Raškovický čtvrtmaratón 9.9.2018 a moje motivace

Raškovický čtvrtmaratón 9.9.2018 a má upadající motivace

V neděli 9.9.vyjedeme s RUN99 do Raškovic u Frýdku-Místku na čtvrtmaratón, dva mladíci a 2- 3 dospěláci. Ve čtvrtek na společném běhání jsme se sešli 3, David si šel zaběhat pár rychlejších úseků, jelikož jede v sobotu na rychlou desítku do Přerova a já s mladíkem Vítkem jsme si dali pomalou pětku, kterou poprvé Vítek zaběhl bez zastavení a ke konci měl ještě sílu na pěkné zrychlení, takže super. 

Propozice zde

Tomáš má za sebou první start na B7, nabral zkušenosti pro další ročník a jelikož to zvládl na Pindulu má i motivaci pro další ročník, se pojede vyklusat a odpočinout. Já jsem letos poprvé na B7 chyběl z důvodu ztráty motivace zvládat časově náročné tréninky po horách, ale docela mě to mrzelo. Motivace do dalšího tréninku je u nás starších hrozně moc důležitá. Síly a rychlost ubývá, pivčo a jídlo chutná čím dál více a i těch "oprávněných výmluv" Překvapenýnějak přibývá. Asi si u mě tělo řeklo, je třeba trošku ubrat, i když se s tím nějak nechci smířit. Od prvního ročníku B7 v roce 2010 tréninku dával docela dost, hlavně běh po horách zabral prakticky celý den, dopoledne trénink a odpoledne regenerace v posteli. Na začátku to bolelo, ale po pár letech pravidelnosti to najednou šlo samo a mladíci zůstavali čim dál tím více a za mnou a to mě uspokojovalo. Jedna z motivací. Další motivací bylo každoroční zlepšení na B7, až jsme to s parťákem Mirkem v 50-kách dotáhli pod 16 hodin a na bednu na long trati. I ostatní závody v průběhu roku stály za to a hlavně to běhalo víceméně samo. Cítil jsem se fyzicky a zdravotně skvěle a to taky stálo za to. Mohl jsem si dát k jídlu cokoliv a v jakémkoliv množství a váha nešla nahoru. 

Teď motivaci hledám, běhám víceméně 4 - 5x týdně pravidelně, ale 5 kilo navíc a né a né dolů...Blíží se podzimní závody, takže motivací je se zase přiblížit ke 40 minutám na desítku, blíží se Lysa Cup, kde jsem v minulém ročníku zrovna nezářil, možná po loňské vydařené LH24 se motivuji i přihláškou na tento závod. Ale hlavní je, abych se zase na tréninky i běhání těšil jako dříve, aby mě to bavilo. A k tomu musím být přiměřeně a správně motivován a ne přemotivován!!!

Je spousta motivací, porazit kamaráda, zlepšit si čas, upevnit zdraví, zhubnout a zesílit, vyčistit hlavu a vyrovnat psychiku, ale hlavně vás to musí bavit. To je úplně nejdůležitější. Ostatní přijde postupně tak nějak samo.

Jak to máte vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.

Raškovický čtvrtmaratón 9.9.2018 a moje motivace - 1757598 -

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací