RUN99
Vše pro běžce na jednom místě

LYSACUP 2019/2020 - Závěrečná 17.etapa

LYSACUP 2019-2020 JE ZA NÁMI!!!

Uteklo to neuvěřitelně rychle a je to za námi. Někdo je rád, že už to skončilo, někdo by běhal nahoru dolů donekonečnaSmějící seJá za sebe napíšu dvě věty. Nebyl ještě ročník LYSACUPU, ve kterém bych odběhal potřebný počet etap do bodování. Tak to zkusím příští ročník.

Hodnocení začnu nově vytvořeným týmem RUN99. Za tým bojovalo 7 chlapů a 3 dívky. Moje představa byla taková, že by jsme mohli atakovat místo v první dvacítce a po prvních závodech jsem byl optimista. A průběžně se potvrzovalo, že to kolem té dvacítky bude. Nejlepší výsledek jsme zaznamenali hned v první etapě, 17.místo a 1040 bodů. A  naopak nejhorší v 10. etapě, 35.místo a zisk 745 bodů. Ročník jsme zakončili se ziskem 16595 bodů a to stačilo na celkové 21.místo, což je super výsledek. Z týmu se na bodech podílelo 9 lidí, jediná nebodovala Alena, pro kterou to byl takový testovací ročník a doufám, že příští rok přídá více účastí. Nicméně děkuji všem členům v týmu, každý se zasloužil o pozici, na které jsme.

A teď se pustím do tvrdé kritiky jednotlivcůSmějící sea vezmu to popořadě podle zisku bodů pro tým...

Vašek získal nejvíce a to za 14 startů 3269 bodů. Svůj prémiový ročník začal v průběžném pořadí na 212. místě a na konci mu patří 102. místo. Vynikající práce jak v počtu účastí , tak v neskutečném zlepšení v průběhu soutěže. Jestli Vaškovi vydrží zdraví a forma, příští rok se máme na co těšit. Jedenkrát se podíval do první stovky a to 96. místem.

Za Vaškem skončil druhý na bodech velice nenápadnýÚžasný Tomáš. Kolikrát jsme nevěděli, jestli vůbec běží...13 účastí a zisk 2959 bodů pro tým. Krása!!! Tomáš začal 153.místem a celkově skončil o 2 fleky za Vaškem 104. V průběhu LC si Tomáš udělal 6 osobáků oproti minulým ročníkům!!! Nejlepší výkon - 104. místo z Visalájí.

Radim za 7 účastí neuvěřitelných 2676 bodů pro tým! Průměr na etapu 382 bodů!! Perfektní výkonnost a to se více méně specializuje na silnici. Nejlepším výsledkem Radima bylo 29. místo v běžecké etapě z Visalájí, která mu určitě svědčí nejvíce a jedinkrát se tam přehoupl přes hranici 400 bodů - přesně 402!!! Mimo jiné si vytvořil 5 osobáků!

Za Radimem Jirka - 7 účastí a zisk 2109 bodů...není moc, co dodat, měl by se nad sebou zamyslet a už jednou zvládnout konečně celý ročníkS vyplazeným jazykem

Za mnou vetřelec odjinud - Zeťák , 5 účastí, zisk pro tým 2103 bodů. Vyjímečný výkon podal v předposlední etapě v časovce, kde skončil na skvělém 37.místě. A s jeho slibem, že se navrátí na místo kde patří, takže na Ostravsko, příchází naděje na pravidelný přísun bodů v příštím ročníku LC. Už se těšíme i na kvalitní trénink!!!

Martin se do LC i tréninku vrhnul na začátku po hlavě a výsledky byly super. Jenže toho bylo na jeho tělo asi moc a od 5 do 12 etapy kvůli zranění chyběl. Velká škoda, jeho body chyběly. A po jeho návratu se to 100% potvrdilo. V 15. etapě si zaběhl svoje max., 82.místo a krásných 349 bodů. Celkový zisk pro tým 1607 bodů za 6 účastí. Tak příště určitě bez zranění!!!

Pavel - co k němu říct. Byl na 7 etapách, v některých podal nadlidské výkony, jelikož byl mírně řečeno ovíněnýSmějící seSmějící se Ale abych mu nekřivdil, taky se potýkal se zravotními problémy. Zisk pro tým 895 bodů jednou se podíval výsledkově do druhé stovky v pořadí v asi nejtěžší etapě letošního LC z Mazáku.

A teď ženy - nejlepší z našich holek byla Vlaďka. Nejvíce účastí z celého týmu RUN99, neuvěřitelných 15 svědčí o pevném zdraví a hlavně o tom, že ji to baví. Zlepšovala se každým závodem a do týmu přispěla 730 body. V své kategorii se umístila na super 6. místě, něco kolem 200 bodů za bednou. Nejlepší výsledek v sezóně 166. místo. Příští rok útok na bednu, věřím tomu!

Zuzka - krásných 11 účastí proměnila ve 247 bodů pro tým!!! Postarala se o velkou raritu, když v 15. etapě si jako jediná z celého startovního pole zlepšila osobák. Nicméně i nejlepší výsledek v sezóně je super, 184. místo. A já mám z jejich výkonů super pocit, protože si myslím, že to Zuzky začalo zase bavit a z běhání má radost.

Nejmladší z týmu RUN99 Alena začala začala velkolepě. 5 účastí za sebou na začátku je super! A od 5.etapy ani ťuk, tak doufám, že to byly jen školní a pracovní povinnosti a že s Alenou můžeme pro příští rok počítat. Určitě tam potenciál je a byla by škoda ho nevyužít.

...a to je celé. Ještě jednou všem děkuji, jste VYNIKAJÍCÍ. Probereme to ještě 14.3. po Mořkově, tak věřím, že bude hojná účast. Každý jednotlivec a samo i celá tým RUN99  si letos nastavil nějakou laťku, kterou bude chtít a dohromady budeme chtít  v příštím ročníku překonat.