Počet položek: 0 0,- Kč
RUN99
Vše pro běžce na jednom místě

Jaký je rozdíl mezi tréninkovou a závodní botou

Přemýšlíte nad tím, jestli si máte pořídit boty určené jen na závody? A jaký je vlastně rozdíl mezi těmi, v kterých běháte každodenní tréninky a těmi speciálními na závody?

Co od takových bot vlastně očekáváme - od bot určených pro tréninky je to především pohodlí a aby "něco vydrželi" a od těch určených pro závody zase lehkost a rychlost.

Z toho vyplývá, že největší a zásadní rozdíl mezi tréninkovou a závodní botou je v její hmotnosti, kdy bota určená pro objemové tréninky může být až o polovinu těžší než ta určená pro závody. Je to dáno také mírou tlumení , které jsou u závodních bot menší. V podstatě závodní boty jsou osekány o všechny prvky zvyšující vaše pohodlí. Bohužel s tím také souvisí i výrazně nižší životnost závodních bot.

Závodní silniční boty - tady hraje velkou roli hmotnost. Kdy boty s hmotností pod 200g bývají velmi tenké a bez tlumení a jsou určené pro závody o délce max. půlmaratónu a ty s hmotností nad 200g, které už jsou trochu pohodlnější a odpruženější pak na dlouhé trasy a maratóny.

Závodní boty krosové - i tady musíte vybírat podle délky závodu, kdy na kratší trasy jsou určené boty s co nejnižší hmotností a dobrým záběrem. S rostoucí vzdáleností bude stoupat i vaše potřeba pohodlí a ochrany, tak abyste byli schopni doběhnout i náročnější pasáže závodu. Pro extrémně náročné horské závody zvolte raději klasické tréninkové boty, které poskytnou dostatek pohodlí na celý závod a dostatečnou ochranu chodidla.

Kromě závodních bot existují ještě tzv. boty tempové, ve kterých můžete závodit i zaběhnout pravidelné tréninky a dopřát si dostatek pohodlí, tlumení a dynamiky.

Pokud se cítíte motivování, chcete posunovat své hranice a zlepšovat osobní rekordy, pak je ten správný čas pořídit si ty pravé závodky! Smějící se

Závodní silniční boty - pánské Mizuna DUEL SONIC, WAVE DUEL,

                                  - pánské Saucony FASTWITCH 9,TYPE 9

                                  - dámské Mizuna DUEL SONIC W, WAVE DUEL W, WAVE EMPEROR W