Počet položek: 0 0,- Kč
RUN99
Vše pro běžce na jednom místě

Jak začít s běháním od nuly

Běhání je v posledních letech velmi oblíbený koníček. Dá se provozovat kdykoli a kdekoli. Myslíte si, že běhání není pro vás ten správný druh sportu? Omyl, běhání je vhodné pro úplně každého (zdravého) a začít můžete v každém věku!

Běhání je skvělým sportem pro tělo a zároveň skvělým lékem na duši. Nejenže si při běhu krásně vyčistíte hlavu, uvolníte nahromaděný stres, ale přijdete i na jiné myšlenky, a to vše díky vlně endorfinů (hormony štěstí), které vaše tělo začne produkovat po náročném běhu. Pro tělo je to ta nejlepší aktivita na rychlé zhubnutí, posílení imunity, srdce a plic.

Salomon Ultra wPokud tedy máte chuť vyběhnout a chcete, aby vás běh bavil, je potřeba začít pomalu a nepřepálit horlivě začátek. Pro začátek je lepší rychleší chůze nebo tzv. indiánský běh, kdy střídáte chůzi a pomalý běh. Buďte trpěliví! Běhejte 3x týdně, vždy po 30minutách a každý týden snižujte čas chůze a zvyšujte čas běhu, až zvládnete běžet bez chůze celých 30 minut. Řiďte se vlastním tělem a dobře odhadujte své síly. Pak teprve začněte běžecké tréninky prodlužovat a zrychlovat. Intenzitu tedy přidávejte pomalu a postupně. Nejdůležitější je ale pravidelnost. 1x týdně můžete k běhu přidat jakýkoli jiný sport například plavání, jízdu na kole nebo na bruslích.

Zamyslete se nad tím, čeho chcete dosáhnout. Nemusíte mít nutně vypracovaný odborný tréninkový plán. Stačí mít reálné cíle a představy, kam se chcete posunout. Pro někoho to může být shození pár přebytečných kil, pro jiného může být tou pravou motivací podaná přihláška na závody. Pokud se nedonutíte běhat pravidelně sami, najděte si pro tréninky parťáka nebo se přidejte k běžecké skupině. Běhání bude veselejší, proberete cestou spoustu věcí a hodina vám uteče ani nevíte jak Smějící se

Mizuno Wave DuelJakmile zjistíte, že vás běhání baví a nezůstanete jen u jednoho vyběhnutí, je nutné pořídit si kvalitní běžeckou obuv, ta je základ všeho. Nejlepší je navštívit běžeckou speciálku, kde vám odborně poradí a pomohou vybrat správnou obuv právě pro vás i pomocí PC diagnostiky došlapu. Výběru běžecké obuvi věnujte nejvíce času, je to nejdůležitější součást běžeckého vybavení. Co se týče oblečení, volte pokud možno funkční materiály.

To nejtěžší je začít! Přestaňte se vymlouvat a začněte ještě dnes! Smějící se